Sałatka z rukolą i mozzarellą to kwintesencja włoskiej kuchni. Wyrazisty smak oraz lekkość, tak w skrócie można opisać to danie. Sałatka z rukolą bardzo często gości na naszym stole. Danie szczególnie polecam Panom, którzy nie czują się zbyt dobrze w otoczeniu rondli, patelni. Jest łatwe i szybkie, czas wykonania to około 15 minut. A przy towarzystwie świec, nastrojowej muzyki i wina stanowi niezwykłą ucztę zarówno dla oka, jak i podniebienia naszej wybranki. Sałatka z rukolą i mozzarellą idealnie nadaje się na lekką i romantyczną kolację we dwoje.

Sałatka z rukolą i mozzarellą

Sałatka z rukolą i mozzarellą

Składniki na sałatkę

  • małe kulki mozzarelli,
  • sałata rukola około 0,5kg,
  • 25 pomidorków koktajlowych,
  • 4 łyżki oliwy z oliwek Virgin,
  • 4 łyżki octu balsamicznego,
  • przyprawy: sól i kolorowy pieprz oraz zioła.

Składniki na sałatkę

Sałatę oraz pomidorki dokładnie myjemy pod bieżącą wodą. Odstawiamy w sitku, by odsączyć wodę. W międzyczasie na ćwiartki kroimy nasze kulki mozzarelli. (Jeśli nie udało się nam zakupić kulek, tylko większą kulę, to artystycznie “drzemy” ją na nierówne kawałki.) Kawałki sera delikatnie oprószamy kolorowym pieprzem. Na ćwiartkach mozzarelli będzie pięknie widać różne barwy pieprzu.

Ser mozzarella

Ser mozzarella

Dodajemy pomidory koktajlowe

Dodajemy pomidory koktajlowe

Sałata rukola

Sałata rukola

Dodajemy sałatę rukola

Dodajemy sałatę rukola

Przygotowujemy dwa talerze oraz salaterkę. Na talerzach rozkładamy porcje sałaty, w zależności od tego, ile planujemy zjeść, resztę przekładamy do salaterki. Na sałacie rozkładamy pokrojone na pół pomidorki koktajlowe oraz naszą mozzarellę. (Nadmiar pomidorków oraz sera wrzucamy do salaterki.) Ocet mieszamy z przyprawami, następnie dodajemy oliwę. Tak przygotowanym sosem polewany naszą sałatkę zarówno na talerzach, jak i w salaterce. Talerze można udekorować pieprzem kolorowym, rozsypanym wokół sałatki oraz całymi pomidorkami.

Sałatkę przygotowujemy jakieś pół godziny przed przybyciem ukochanej osoby. Smacznego!

Sałatka jest już gotowa

Sałatka jest już gotowa