Sałatka caprese składnikami i sposobem przygotowania nie różni się wiele od przepisu jaki podała Kasia na sałatkę z mozzarella, sałatką rukola i pomidorami koktajlowymi. Składniki niemalże te same lecz sałatka caprese barwnie i smakowicie prezentuje się na stole. Warto więc wziąć pod uwagę ten przepisy przygotowując menu na rodzinną uroczystość czy spotkanie ze znajomymi.

Sałatka caprese

Sałatka caprese


Sałatka caprese przygotowana będzie z:

  • Ser mozzarella duże kawałki około 25 dag
  • średniej wielkości pomidory 4
  • oliwa z oliwek,
  • ocet winny,
  • świeże zioła bazylia

Na samym początku dokładnie myjemy pomidory i świrze. Umyte pomidory kroimy na grube plastry, proporcjonalnej wielkość plastry musimy uzyskać krojąc ser mozzarella. Układy na dużym półmisku lub talerzu na przemian ser i pomidory i listki ziół. Teraz pora na delikatny sos.

Ser mozzarella

Ser mozzarella

Dojrzałe w letnim słońcu pomidory

Dojrzałe w letnim słońcu pomidory

Do przygotowania sosu potrzebujemy 4 duże łyżki oliwy z oliwek i tyle samo octu winnego. Mieszamy składniki intensywnymi ruchami tak by uzyskać jednoty płyn.

Sałatka caprese zrobiona. Smacznego!

Sałatka caprese zrobiona. Smacznego!

I to już prawie koniec … Polewamy sosem znajdujące się na talerzu sałatkę i wkładamy na 20 – 30 minut do lodówki. Sałatka caprese z pewnością zachęci swoim apetycznym wyglądem zaproszonych gości do spróbowania a przepis będzie naprawdę rozchwytany …